Oprava brzd magnetofonu B-73

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
ladas64
Příspěvky: 8
Registrován: stř 11. zář 2013 10:30:19
Bydliště: Kolín

Oprava brzd magnetofonu B-73

Příspěvek od ladas64 » sob 14. zář 2013 9:56:09

Zdravím tímto odborníky na tomto fóru a žádám je o shovívavost že jsem se sem vetřel. Jelikož jsem se nedávno stal majitelem krabice starších pásků, nastala potřeba je na něčem přehrávat. Po dlouhém studiu a bádání na různých fórech a stránkách jsem dospěl k názoru, že asi nejlepší bude sehnat Teslu B-73. To se po určité době podařilo. Stroj patřil kdysi nějaké škole a je vcelku v dobrém stavu, asi toho moc nenahrál. Jediná vada která mně trápí jsou brzdy které jsou slabší. Pochopil jsem že jsou tam plstěné proužky které obepínají unáseče. Potřeboval bych poradit nějaký postup jak aparát otevřít a brzdy seřídit popřípadě opravit. Díky za odpověď. Jinak jsem také milovník starých strojů a pár jich vlastním. Je to podle mého názoru dobrá úchylka.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava brzd magnetofonu B-73

Příspěvek od Petr.116 » sob 14. zář 2013 19:18:47

Doporučuji si stáhnout (po registraci) z radiohistoria.sk (odkaz na viewtopic.php?f=9&t=54) servisní manuál tohoto MGF, kde jsou veškeré informace detailně uvedeny a postupovat přesně podle tohoto popisu.
MGF je vybaven servosystémem brzd, který mj. udržuje přibližně stálé napnutí pásku v dráze. Předpokladem jsou nepoškozené povrchy unašečů pod filc. pásky, stav těchto pásků a správné mechanické nastavení. jde ale o práci náročnou na trochu zkušenosti a hlavně obří trpělivost ... :dash:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

ladas64
Příspěvky: 8
Registrován: stř 11. zář 2013 10:30:19
Bydliště: Kolín

Re: Oprava brzd magnetofonu B-73

Příspěvek od ladas64 » ned 15. zář 2013 11:41:29

Děkuju moc za radu. Podívám se tam. :)

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Oprava brzd magnetofonu B-73

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 15. zář 2013 12:48:39

A hlavně nebýt zklamán, když bude potřeba tyhle brzdy seřizovat po půlroce zase. Je to prostě vlastnost toho systému. :)

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“