Akai GX 77 gumička

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
Husky-John
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. říj 2018 12:37:14
Bydliště: Škvorec

Akai GX 77 gumička

Příspěvek od Husky-John » sob 23. úno 2019 23:12:04

Ahoj lidi.
Jsem vlastníkem tohoto magneťáku. A potýkám se s takovou věcí. Spadla gumička, co roztáčí ty velké setrvačníky. Otevřel jsem to a zarazila mně jedna věc. Ty jsou-vč. pohonného válečku na motůrku široké asi 15mm. Ovšem gumička jen 5. obojí přibližně. Navíc ten poháněcí váleček má tvar soudku. Tedy není divů, že to spadlo a vlastně po nandání padá pořád. Mám podezření, že předchozí majitel ji měnil, ale dal tam úzkou. Je to jen dedukce, ona kdyby byla víc široká, tak by se myslím i na tom soudku udržela. Neví někdo jak má být široká? Jo a vlastně dnes jsem to víc jak po roce celé zkoušel a ta středová kladka co zvedne pásek prostě odmítá putovat nahoru a dolů. Po zmáčknutí tlačítka to cvakne, uvnitř se jakýsi mechanizmemeček s pružinkama pohne, ale tím to hasne.
Na přiloženém obrázku je pohled na gumičku(nenasazenou) a setrvačník.
WP_20190223_19_32_47_Pro.jpg
Byl jsem i na https://www.thakker.eu/en/ ale asi hledám blbě, nebo jsem slepý. V hledání na tento typ jsem neuspěl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Husky-John
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. říj 2018 12:37:14
Bydliště: Škvorec

Akai GX77 řemínky-rozměr

Příspěvek od Husky-John » sob 23. úno 2019 23:24:58

Poradí někdo rozměr hlavního řemínku:? Ten co točí setrvačníky. Díky

Byl jsem i na https://www.thakker.eu/en/ ale asi hledám blbě, nebo jsem slepý. V hledání na tento typ jsem neuspěl.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Akai GX 77 gumička

Příspěvek od Petr.116 » ned 24. úno 2019 23:15:03

Špatně hledáš. Thakker je sice dobrá firma, ale nemá všecko. REVOX_DE - velice slušná firma tady. Opakovaná osobní zkušenost.
A kup si při té příležitosti novou přítlačnou kladku (máš to za 1 poštovné). Jestli ji máš původní, tak potěš pámbu ...

A ten speciální olej na sintrovaná ložiska je taky super.

A piš do správné rubriky! Rubrika Magnetofony je informační, podobně ta Dokumentační rubrika slouží k všeobecným dokumentům, směřujícím ke servisu apod.
Hledáš-li konkrétní díly, tak buď prioritně BAZAR (koupím - prodám - vyměním) nebo technická poradna (tato). Admin
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Husky-John
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. říj 2018 12:37:14
Bydliště: Škvorec

Re: Akai GX 77 gumička

Příspěvek od Husky-John » pon 25. úno 2019 19:32:30

Díky za radu a za případný zmatek se omlouvám :cervenamse: Ale koukám že to mám v "Obecné technické dotazy, problémy, rady"..tak je to asi přesunuté.

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: Akai GX 77 gumička

Příspěvek od mir47 » úte 21. kvě 2019 20:50:34

Ahoj už to máš vyřešené??

tyto mg mám doma a už jsem je dával dohromady. Kupoval jsem řemínky v AME cz. pokusil bych se ti vyhledat správný rozměr.
To, že ten řemínek padá je proto, že je vytahaný a tak jak to celé popisuješ to je tím...
V žádném případě se nepokoušej tu středovou kladku ručně přemisťovat nebo můžeš dopadnout takto
Obrázek
Takto jsem GX77 koupil na Ebay.
A co se týče soudkovité řemeničky tak to je OK. Soudek vystřeďuje řemínek na setrvačnících a šířka gumičky je také OK - cca 5mm

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“