NC 440 - Talíř se netočí

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
ryba
Příspěvky: 4
Registrován: sob 29. říj 2016 22:53:27
Bydliště: Brno

NC 440 - Talíř se netočí

Příspěvek od ryba » sob 29. říj 2016 23:03:29

Dobrý den. Mám zdá se podobný problém. Koupil jsem Tesla NC 440 v pěkném stavu. Motorek se ale často neroztočí a musí se mu pomoci rukou, pak už je vše vpořádku. Problém je tedy zdá se ve špatném kondenzátoru? Ve kterém a za jaký bych jej měl vyměnit? Samozřejmě by se mi hodila i rada na sehnání nového řemínku, také přenoska a hrot jsou původní, ale funkční, ale asi by také snesly výměnu. Díky za rady. ryba

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 440 - Talíř se netočí

Příspěvek od Petr.116 » ned 30. říj 2016 0:59:38

ryba píše:Dobrý den. Mám zdá se podobný problém. Koupil jsem Tesla NC 440 v pěkném stavu. Motorek se ale často neroztočí a musí se mu pomoci rukou, pak už je vše vpořádku. Problém je tedy zdá se ve špatném kondenzátoru? Ve kterém a za jaký bych jej měl vyměnit? Samozřejmě by se mi hodila i rada na sehnání nového řemínku, také přenoska a hrot jsou původní, ale funkční, ale asi by také snesly výměnu. Díky za rady. ryba
Kterou máš verzi ? Sundej horní talíř a pošli fotku gramofonu bez talíře shora ... Zajímá mne typ motorku (byly dva) ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

ryba
Příspěvky: 4
Registrován: sob 29. říj 2016 22:53:27
Bydliště: Brno

Re: NC 440 - Talíř se netočí

Příspěvek od ryba » ned 30. říj 2016 12:04:18

Mám to mázlé, špatné světlo, snad to stačí
ale je to ta stříbrná verze, takže počítám, že starší motorek
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 440 - Talíř se netočí

Příspěvek od Petr.116 » ned 30. říj 2016 18:48:28

Vypadá to jako první verze NC 440 s třífázovým motorkem M302. Elektronika je relativně složitá, některé motorky byly tepelně závislé (stabilizovaly otáčky až cca po 40-45 minutách). Ale byly tiché, bez vibrací ...

Pokud máš problém s rozbíháním, zkus:

a) sejmout talíř i řemínek a zapnout zvolenou rychlost. Roztočí se vždy motorek naprázdno ? A když ho zkusíš za řemeničku brzdit, jakou má sílu ?
b) vypni otáčení a prověř, jak lehký má motorek chod. Nedrhne někde ? Pokud jde těžce, bude potřeba jej demontovat, vyčistit ložiska a namazat ...
c) jak těžko se otáčí talíř naprázdno ? Když ho bez řemínku roztočíš rukou, jak dlouho dobíhá ?

Odkud jsi (doplň si město, kde bydlíš do profilu uživatele fóra - psal jsem teď výzvu všem ...) ? To kvůli vzájemné možné pomoci ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

ryba
Příspěvky: 4
Registrován: sob 29. říj 2016 22:53:27
Bydliště: Brno

Re: NC 440 - Talíř se netočí

Příspěvek od ryba » ned 30. říj 2016 23:34:02

Pardon, nevššiml jsem si, že jste dotaz přesunuli.
Vybavuju si, že tam myslím je vyraženo 302, koukal jsem na to letmo předevčírem.
můžu to prověřit.
Motorek má rozhodně 3 elektromagnety.
Zkusím to dle rad, až bude čas, ale nezdálo se mi, že by motorek drhnul. Talíř se točí vpohodě, když motorek roztočím. Jen se prostě neroztočí ani bez řemínku, ale ne vždy, jen někdy. Častěji se neroztočí.
Talíř myslím dobíhá poměrně dlouho, tam problém nebude.
Jak mám vypnout otáčení?
Jsem z Brna, Samozřejmě pokud by šlo o něco, co bych nezvládl sám, ideálně bych tedy požádal někoho z Brna, popřípadě z Prahy, ale Brno by bylo jednodušší.

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“