jaký tónový generátor a nf milivoltmetr

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
PavelLuPa
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. bře 2015 8:01:13
Bydliště: Prostějov

jaký tónový generátor a nf milivoltmetr

Příspěvek od PavelLuPa » stř 25. bře 2015 9:51:45

Dobrý den.
Prosím o radu jaký zakoupit tónový generátor a nf milivoltmetr, který bych chtěl používat k nastavení hlav kazetových magnetofonů. Jsem v začátcích, zatím jsem vše nastavoval dle sluchu.
Vzhledem k rozšiřování mé sbírky je již toto asi nezbytné. Dále jsem se chtěl zeptat jestli je možné ještě někde zakoupit kalibrační kazety. Našel jsem jen tento obchod za vodou http://www.gennlab.com/alignment_cassettes.html
Děkuji za cenné rady od již zkušených milovníku starých strojů.
Pavel

PavelLuPa
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. bře 2015 8:01:13
Bydliště: Prostějov

Re: jaký tónový generátor a nf milivoltmetr

Příspěvek od PavelLuPa » stř 25. bře 2015 20:26:26

To je jistě nejlepší cesta koupit starší vybavení, když jde jen konicka. Již jsem se díval na Aukru a v bazarech. Nějaké kousky již sleduji. Spíš prosím o radu zkušenějšího na co si dat pozor, či jaké vybavení je pro tento účel dostatečné po stránce zkušeností z praxe.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: jaký tónový generátor a nf milivoltmetr

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 29. bře 2015 12:39:36

K seřízení hlav na kazeťáku stačí celostopě nahraný pásek s testovacím kmitočtem a zvuková karta. Pokud by se měl nastavovat i zbytek magnetofonu, je vhodný i NF milivoltmetr...resp. stačí i multimetr, co umí dBm a true RMS do 100kHz.

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“