tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
vlastasneq1
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09. bře 2015 19:03:37

tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od vlastasneq1 » pon 09. bře 2015 19:28:37

Zdravim vsechny. Mam gramozesilovac tesla NZC 420 (slouzi jen jako gramo + predzesilovac pres kvadro propojku, kvality zamotneho stroje nechme, teprve zacinam...). Koupil jsem k nemu Ortofon OM10 s tim ze stejne se casem presune do nejakeho lepsiho stroje.
Pri montazi prenosky jsem si ihned povsiml, ze je jaksi delsi nez puvodni VM2101 , takze hrot chvejky se nachazi odhadem o 3-4 mm vice "vepredu". Soucasne puvodni headsell vubec neumoznuje pracovat s pozici prenosky, cili s tim nejde nic delat.
Pravy kanal s OM10 hraje o poznani slabeji tak, ze balance je nutno natocit do pozice cca "pul treti", a zaroven charakter zvuku obou kanalu je rozdilny, pravy je rekneme "chudsi"
Nemuzu sice vyloucit vadu prenosky, nicmene si myslim, ze pricinou je ona jina pozice hrotu - v drazce se pohybuje "sikmo" tak ze osa eliptickeho hrotu ktera je blize ose ramenka "ryje" vice do vnitrni drazky (cili leveho kanalu) . Jedinym resenim se tedy zda dalsi investice do headshellu ktery umozni nastavit pozici prenosky, plus se asi neobejdu bez nejake nastavovaci sablony.
jedine co jsem nasel je toto: http://www.graled.cz/p/420/drzak-prenos ... shell-dr-3 (prenoska od tehoz prodejce, mimochodem)
Drive nez investuji dalsi peniz do nejisteho vysledku, rad bych se poradil s odborniky a slysel jejich nazor.

Diky moc za odpovedi, nazory ci tipy.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od Seiko » pon 09. bře 2015 21:26:05

S499.1023 píše:Hlavně by bylo potřeba prověřit, zda má tento headshell stejný úhel zalomení jako ten původní. Jinak bych šel spíše cestou probroušení otvorů v původním headshellu na elipsy.
Jednak - Igor má určitě pravdu. Navíc - montáží původní přenosky se dá zjistit původní (správná) pozice hrotu - za předpokladu, že headshell je ten, který má být na raménku (a pak probrousit, nebo vyvrtat otvory ve správném místě). Ale - slaběji hrající jeden kanál bych v žádném případě nesváděl na jinou pozici hrotu. Problém bude asi někde jinde, osobně bych typoval na vyschlé vazební kondenzátory někde v cestě předzesilovač pro přenosku - předzesilovač - koncový zesilovač. Mimochodem - nemá ten slaběji hrající kanál i méně basů? Nejprve bych začal tím, že bych do NZC 420 připojil (třeba) CD přehrávač, a tím prověřil cestu předzesilovač - koncový zesilovač. Pokud tady budou hrát kanály stejně, pak by měla být chyba někde na cestě přenoska - předzesilovač pro přenosku. A - samozřejmě bych nepodcenil údržbu Isostatů, co přepínají vstupy. Pokud nebyl přístroj déle používán, oxidace udělá (uživateli nepříjemné) divy. Osobně jsem to zažil nejen u Tesly, ale i u Revoxů, tady si fyzika nevybírá. :hi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. bře 2015 21:50:27

Mně osobně se stalo u nové SHURE M97, že dělala totéž a po zjištění, že i indukčnost i ohmický odpor mezi kanály byly taky silně odlišné ... takže zkrat ve vinutí mezi vrstvami nebo něco takového. A svištěla na reklamaci ... nová sedí ... Takže, máš-li možnost toto změřit (nebo u někoho), tím bych asi začal.
5 minut práce - navíc vložku můžeš vzít do kapsy a zajet k někomu ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

vlastasneq1
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09. bře 2015 19:03:37

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od vlastasneq1 » pon 09. bře 2015 22:27:23

Zdravim. V predzesilovaci problem neni, s tesla prenoskou hraji oba kanaly stejne. Prave jsem ji zkusmo namontoval zpet (pro uplnost - rameno jsem pokazde vyvazil jak pro OM10 tak pro teslu). Stejne tak jsem zkusil posunout tu tesla prenosku do pozice (od oka, nicmene pro tenhle ucel myslim dostatecne presne - tesla se posouva v jakemsi sub-drzaku) do pozice kde se nachazi hrot OM10, a presto oba kanaly hraji stejne. Tesla ma konicky hrot.
Ohmicky odpor OM10 je v obou kanalech 1 kOhm tak jak ma byt. Prave jsem meril, a to pro jistotu na kontaktech headshellu s pripojenou prenoskou. Indukcnost bohuzel nezmerim.
Tak tedy nevim... myslite ze prenoska muze byt vadna? (jiny gramec na kterem bych vyzkousel nemam, ani nikdo v okruhu byt vzdalenych znamych...)

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od Seiko » pon 09. bře 2015 23:15:12

Oupps... Vše nasvědčuje na přenosku. Vzhůru na reklamaci! :scare:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. bře 2015 23:21:56

Seiko píše:Oupps... Vše nasvědčuje na přenosku. Vzhůru na reklamaci! :scare:
Souhlasím. To, že je téměř stejný ohmický odpor, nic neznamená. Kdyby byl "záviťák" jen ve vrstvě (ani by nemusel být mezi vrstvami), udělalo by to slušné zatlumení. Kontrola indukčnosti
by asi prozradila další ... Ano - reklamace.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

vlastasneq1
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09. bře 2015 19:03:37

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od vlastasneq1 » pon 09. bře 2015 23:36:16

Diky. Jeste jsem provedl pokus, protoze jsem si vsiml (konecne je takrka pred pulnoci v baraku ticho) ze z postizeneho praveho kanalu se ozyva slaby brum. To muze byt pravda ledascims, nicmene jsem zkusmo prohodil kanaly primo na headshellu a brum se presunul do kanalu leveho, cili pravdepodobne jeho pricinou bude prenoska a asi to opravdu ukazuje na zavadu. Hmm, asi mne reklamace nemine. To je mrzute. Mimochodem ma nekdo zkusenost s prodejcem graled.cz?

vlastasneq1
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09. bře 2015 19:03:37

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od vlastasneq1 » úte 07. dub 2015 10:50:37

Abychom to uzavreli - prenosku jsem podle rad poslal na reklamaci, a byla vymenena, nyni uz hraje jak ma. S graled.cz nebyl problem, reklamace probehla rychle behem 2 tydnu.
Dekuji vsem za cenne rady.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od Petr.116 » úte 07. dub 2015 21:02:39

vlastasneq1 píše:Abychom to uzavreli - prenosku jsem podle rad poslal na reklamaci, a byla vymenena, nyni uz hraje jak ma. S graled.cz nebyl problem, reklamace probehla rychle behem 2 tydnu.
Dekuji vsem za cenne rady.
Díky za perfektní zpětnou vazbu - takhle bych si představoval řešenou akci (včetně cenných informací pro všechny). :good:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: tesla NZC 420 + Ortofon OM10 problem vyvazeni kanalu

Příspěvek od Seiko » čtv 09. dub 2015 0:18:04

Kdyby všichni byli jako Ty (myšleno - zamyslí se nad radou, logicky vyzkouší, kde by mohl být problém metodou postupných kroků, kde se eliminují jednotlivé části přenosové cesty), tak bych měl pocit, že žiji v ráji :yes:

Ať Ti to pěkně hraje :cool:
Jirka :hi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“