Rozměry řemínků magnetofonů Tesla.

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
radim
Příspěvky: 8
Registrován: ned 04. kvě 2014 6:57:10

Rozměry řemínků magnetofonů Tesla.

Příspěvek od radim » ned 04. kvě 2014 9:18:05

Nebyly by někde k mání rozměry plus případně další popisy , tloušťka, průřez atd těchto řemínků? Hlavně bych měl zájem o B 58, B 116 a B 730 . Po delší době hodlám znova otevřít svoje pásky a cenné nahrávky převést do digitální formy a na zprovoznění aspoň jednoho stroje potřebuji v první řadě nové řemínky.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry řemínků magnetofonů Tesla.

Příspěvek od Petr.116 » ned 04. kvě 2014 9:51:44

radim píše:Nebyly by někde k mání rozměry plus případně další popisy , tloušťka, průřez atd těchto řemínků? Hlavně bych měl zájem o B 58, B 116 a B 730 . Po delší době hodlám znova otevřít svoje pásky a cenné nahrávky převést do digitální formy a na zprovoznění aspoň jednoho stroje potřebuji v první řadě nové řemínky.
Znovu opakuji, to, co už jsem Ti odpověděl nma jiném místě - to jsi tak líný tady hledat ? Na zlatém podnosu neservírujeme ... použij hlavu ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Rozměry řemínků magnetofonů Tesla.

Příspěvek od Seiko » ned 04. kvě 2014 12:04:52

radim píše:Nebyly by někde k mání rozměry plus případně další popisy , tloušťka, průřez atd těchto řemínků? Hlavně bych měl zájem o B 58, B 116 a B 730 . Po delší době hodlám znova otevřít svoje pásky a cenné nahrávky převést do digitální formy, a na zprovoznění aspoň jednoho stroje potřebuji v první řadě nové řemínky.
Jedná-li se o cenné nahrávky, pak bych na digitalizaci používal magnetofon, kde nejsou řemínky, mezikola a jiné takové "radosti". Bonusem bude to, že takový magnetofon má i nižší vlastní šum a vyrovnanou frekvenční charakteristiku (je-li seřízený). Pak má převod nahrávek smysl. :yes:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

radim
Příspěvky: 8
Registrován: ned 04. kvě 2014 6:57:10

Re: Rozměry řemínků magnetofonů Tesla.

Příspěvek od radim » čtv 08. kvě 2014 8:52:47

Petr.116 píše:
radim píše:Nebyly by někde k mání rozměry plus případně další popisy , tloušťka, průřez atd těchto řemínků? Hlavně bych měl zájem o B 58, B 116 a B 730 . Po delší době hodlám znova otevřít svoje pásky a cenné nahrávky převést do digitální formy a na zprovoznění aspoň jednoho stroje potřebuji v první řadě nové řemínky.
Znovu opakuji, to, co už jsem Ti odpověděl nma jiném místě - to jsi tak líný tady hledat ? Na zlatém podnosu neservírujeme ... použij hlavu ... :hahahihi:
Nevím, co jsi mi kde jinde odpověděl.
Ty rozměry řemínků na mechaniky řady 7 a 9 jsem skutečně nějak přehlídl. Moje omluva.
Nicméně nebyly by někde ještě rozměry řemínků na B5? Konkrétně B58 a B 100 ?
A pokud možno šlo by ten sken udělat čitelněji? Ty rozměry na B7 a B 9 jsou na hranici čitelnosti.
Děkuji.

radim
Příspěvky: 8
Registrován: ned 04. kvě 2014 6:57:10

Re: Rozměry řemínků magnetofonů Tesla.

Příspěvek od radim » čtv 08. kvě 2014 8:54:52

Seiko píše:
radim píše:Nebyly by někde k mání rozměry plus případně další popisy , tloušťka, průřez atd těchto řemínků? Hlavně bych měl zájem o B 58, B 116 a B 730 . Po delší době hodlám znova otevřít svoje pásky a cenné nahrávky převést do digitální formy, a na zprovoznění aspoň jednoho stroje potřebuji v první řadě nové řemínky.
Jedná-li se o cenné nahrávky, pak bych na digitalizaci používal magnetofon, kde nejsou řemínky, mezikola a jiné takové "radosti". Bonusem bude to, že takový magnetofon má i nižší vlastní šum a vyrovnanou frekvenční charakteristiku (je-li seřízený). Pak má převod nahrávek smysl. :yes:
Dík za radu, já ale nemám v úmyslu vynakládat x tisícovek m a desetitisícovek na nějaký bezřemínkový současný stroj. Stačí mi, když znova uvedu do provozu ty svoje Tesly.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Rozměry řemínků magnetofonů Tesla.

Příspěvek od Seiko » čtv 08. kvě 2014 12:49:37

radim píše: Dík za radu, já ale nemám v úmyslu vynakládat x tisícovek a desetitisícovek na nějaký bezřemínkový současný stroj. Stačí mi, když znova uvedu do provozu ty svoje Tesly.
Nikde jsem nepsal, že bys měl takový stroj kupovat, dá se třeba i půjčit. Pojem "současný stroj" jsem trochu nepochopil, nemám zprávy, že by se v současnosti vyráběly kvalitní kotoučové magnetofony, ale můžu se mýlit, samozřejmě... K smysluplné digitalizaci je potřeba kvalitní magnetofon (když pominu, aby nahrávky stály za digitalizaci), kvalitní předzesilovač a velmi dobrá zvuková karta. Jinak mi práce s tím připadá takřka zbytečná, nebo aspoň ne taková, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku. Ale - každý svých názorů a nahrávek pánem :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry řemínků magnetofonů Tesla.

Příspěvek od Petr.116 » čtv 08. kvě 2014 22:28:03

radim píše:A pokud možno šlo by ten sken udělat čitelněji? Ty rozměry na B7 a B 9 jsou na hranici čitelnosti.
Děkuji.
Co se Ti zdá na tomto nečitelné ? :scare:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“