udrzba gramofonu Thorens

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Uživatelský avatar
quido
Příspěvky: 18
Registrován: sob 12. dub 2014 12:48:40
Bydliště: Ostravsko (mezi Ostravou a FM)

Re: udrzba gramofonu Thorens

Příspěvek od quido » čtv 17. dub 2014 20:56:07

prosim te, ale do jakeho servisu?
koho jsem se ptal, rikal, ze motor nelze rozebrat

a co ten druhy motor, proc toci rychleji nez ma?


PS: domnivam se, ze vetsina tech, kdo uz neco umi a mohou radit, se vesmes vyskolila na chybach :hi:

VasekW
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17. led 2017 23:59:11
Bydliště: Pelhřimov

Re: udrzba gramofonu Thorens

Příspěvek od VasekW » pon 23. led 2017 19:27:50

Ahoj,
odkaz na zde nahoře uvedený olej a jeho prodejce již není funkční. Ebay hlásí, že nic nenalezlo. Zkusil jsem něco pohledat, a našel jen toto na jednoho prodejce - phonohifishop:

http://www.ebay.de/itm/ISOkinetik-ISOLU ... Swt7ZXpdbU

A proto mám jeden dotaz: Lze olej z výše uvedeného odkazu použít? Píše se tam, že by měl být vyhovující.

Minulý týden jsem dělal repasi AIWA AD-F990, a na tu jsem objednal komplet obložení + řemínky + obě přítlačné kladky a ještě byl v sadě olejíček, od prodejce"revox-de", odkaz zde:

http://www.ebay.com/itm/131893777621?_t ... EBIDX%3AIT

A na tom oleji je napsané to samé co v nabídce na uvedeném odkazu:
1 Sinterlager Öl 10ml für Motoren Lager und Capstanwelle

Bohužel mé schopnosti přeložit si to z němčiny do srozumitelné češtiny jsou prachmizerné (a Google překladač je ještě hloupější než já), tak Vás prosím o pomoc :help:. Předpoklad je, že i ten olej ze sady bude podobný a je tedy použitelný na gramofony, když s ním doporučují mazat magnetofony, či raději ne? Přiznám se, že dříve jsem to moc neřešil, a na české gramofony, různé magnetofony, případně další hifi, kde se něco točilo, co mi lidi většinou nosili na opravu, jsem používal "motorový olej". Kapka na hřídelku a bylo to. Nyní, když jsem do dneška pročetl skoro komplet celý tento web a opět se dozvěděl hromadu nových věcí, chci věci opravovat lépe, už jen z toho důvodu, že se mi podařilo vydražit gramo REVOX B 795, a tak bych při jeho údržbě a nastavení rád udělal vše tak, jak má být.
Ano, po přečtení zdejšího webu jsem se stal "revoxákem", a snad se i do budoucna podaří přidat další přístroj ze stejné stáje :music:
Omlouvám se za tento můj první dlouhý příspěvek, ale snad najdete sílu si ho přečíst a reagovat.
Děkuji všem předem.
Vašek

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: udrzba gramofonu Thorens

Příspěvek od Seiko » čtv 16. úno 2017 21:30:01

1 Sinterlager Öl 10ml für Motoren Lager und Capstanwelle - ideální olej na všechna kluzná ložiska v HiFi technice. Nic lepšího jsem zatím neobjevil. Jinak - je to KLUBER Isoflex PDP 65 Synthetic Long Term Oil, ovšem litr si koupí jen Rockerfeller. 10 ml by mělo stačit na dlouhá léta, do ložiska se dávají dvě, tři kapky.
:hi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“