REVOX Pause memory

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

REVOX Pause memory

Příspěvek od mir47 » ned 13. bře 2016 16:59:32

Dosti nešťasně řešené tlačítko PAUSE u B77 láká k úpravě.
Na Ebay se dá koupit za 43 Eu hotová deska ale co by našinec se nepokusil to udělat po svém a třeba trochu přidat.
Obrázek

při aktivaci bliká zeleně protože:
Obrázek

jsem si do VU metru dal tuto Gr/Red diodu no pravda to je ta "nejnebezpečnější" část úpravy - dostat se dovnitř VU metrů. Kdyby někoho napadlo se o to také pokoušet, tak nezapomenout černě zabarvit vývody (viz foto), protože osvětlení VU metrů jinak prosvětluje skrz diodu a je to na levačku - koukat se na to nedá, takže nezbývá než si tu rozborku zopakovat. Přitom jednou to stačí. :-(
Samozřejmě jsem na to přišel až když jsem měl oba VU metry namontované zpátky.

Celé to vypadá takto:
Obrázek

schema a tišťák

Obrázek

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: REVOX Pause memory

Příspěvek od mir47 » stř 25. kvě 2016 21:00:07

Asi před 14dny jsem si pořídil jinou B77čku a do ní také přidal modul "Pause memory" jen s tím rozdílem, že jsem nechtěl riskovat poškození VU metrů při rozborce a proto indikační Led diody stavu PAUSE jsem umístil tentokrát na malou destičku mezi VU metry.
Obrázek
a při té příležitosti jsem zjistil, že na tišťáku v předchozím příspěvku mám chybu - pod č 5 čtveřice diod . Má to být správně takto
Obrázek

v reálu pak to prosvětlení (blikání) vypadá asi takto
Obrázek

Takže kdybych náhodou někoho zmátl (což nepředpokládám) zde je má omluva. A já :byego:

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“