Mazací trafo z cívky od čerpadla z pračky

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Mazací trafo z cívky od čerpadla z pračky

Příspěvek od mir47 » stř 07. říj 2015 21:36:35

Jelikož se mi dostaly domu pásky nahrané i na 2 stopých strojích a já měl tehdy jen 4 stopák tak mě začalo vadit, že přeci jen díky geometrii mg. hlav (2st-4st) něco zůstane vedle nesmazáno. tak jsem gůglil a vyšlo z toho mazací trafo.

něco je tady http://fyzika.jreichl.com/main.article/ ... ni-zaznamu

a pár nápadů je u kolegů na Slovensku. Zkusil jsem a funguje to dobře, rychle, levně. Mazací trafo lze udělat z cívky od čerpadla z pračky (tenkrát mi zrovinka odešlo) rozborka je velmi jednoduchá bo všechno je jen nacvaknuté do sebe a dostanete toto

Obrázek

aby se cívka moc nehřála a mg. tok se uzavíral těsně přes pásek je dobré jádro zkrátit - stačí na to pilka

Obrázek

Obrázek

pak se stím přejíždí po pásu krouživými pohyby a je to za chvilku hotovo. :good2:

Obrázek

toto je první netrpělivý pokus ještě s nezkráceným jádrem - po smazání celé 26cm pásky už trafo pěkně pálilo do ruky.

Takových vadných čerpadel se u hochů v servisu válí dost a rádi se jich zbaví. Pro kamaráda jsem jedno dostal a nemusel čekat až se i jemu rozbije pračka :)

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“