Liborovy Videocory :)

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Liborovy Videocory :)

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 29. pro 2013 20:56:36

Libor: Těch chyb je tam vícero...tehdy se to ale tak dělalo a moc se to neřešilo. Dost vypovídá už ten skelet z 12mm DTD. Myslím ale, že proti některým československým spraskům je to ještě fajn.
Měřeno je to samozřejmě s kryty, jelikož bez nich se to asi provozovat ani nebude. Ten vejškáč sám o sobě až takový průser nebude...ten propad dělá tunel, ve kterým je ta výška umístěná...tedy ten kryt. Vždycky, když se kalota umístí do tunelu, je výsledek takovýhle úděsný.

Seiko: Neměj obavy, tam by to vypadalo normálně. Možná při oměření každýho repra zvlášť a následný simulaci originální výhybky bychom se dopracovali k nějakýmu nesprávnýmu sfázování, ale určitě ne nějaká divočina. To by jinak hrálo fakt blbě. Sloupky se vám líbily, že hrají rovně...Proč?
Obrázek

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Liborovy Videocory :)

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 31. pro 2013 15:03:08

Sic jsem si řekl, že si nebudu kazit "dovolenou" nějakým audiem, ale stejně mi nedalo se do toho nekouknout. Musím však oznámit, že tahle kombinace rozumně navázat nepůjde. Proč? Basák má proti zbytku příliš vysokou citlivost. Střeďák má při 2,83V bídných cca 85dB, kdežto basák je i díky svým 4 ohmům (zbytek má 8) o téměř 10dB citlivější. Plná kompenzace bafflestepu (bafflestep je vidět jako pokles citlivosti pod 400Hz) vezme 6dB, ale to je pořád málo k tomu, aby to šlo nějak rozumně srovnat. A strkat před basák nějaký výkonový odpor, abychom dostali dolů další 3dB je kravina. Přizpůsobit vyšší citlivost středů a výšek méně citlivýmu bsáku je bez problémů...opačně to ale bělošským systémem nejde.
Určitým řešením by byl jiný basák - z levných třeba tenhle:
http://stx.pl/w-stx-10-2-200-8-f-s-mc-gdn-25-100.html (myslím, že je zároveň nejblíže tomu, co tam bylo původně)
A taky by to chtělo sundat ty hrůzný kryty...alespoň z výšky a zároveň vyměnit za něco, co lze dělit alespoň o trochu níž. Dobře by asi posloužila Mirage-Vifa, co má v bednách i Petr a já ve srazovkách. Zakryla by ty zbytky původních výšek. Jinak to nemá smysl a navrhuji to buď prodat vcelku tak, jak to je, nebo to rozebrat a rozprodat po dílech.
Přikládám obrázek, kde je vidět citlivosti jednotlivých měničů, aby sis Libore nemyslel, že si vymýšlím a snažím se z toho vzout.
Obrázek

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Liborovy Videocory :)

Příspěvek od libor » úte 31. pro 2013 16:51:06

Díky za diagnostiku, tak nějak jsem to čekal. :brek: Kdyžtak mi tu bednu zas dovez na sraz, něco s tím provedu, uvidíme jestli bude mít někdo zájem spíš o ty bedny vcelku, nebo ty Monacory samostatně. Škoda jich, ale zdá se, že by se muselo udělat příliš mnoho kompromisů. A to nemá cenu... Díky moc.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“