Mark Knopfler ve Vídni a Greta van Fleet v italské Bologni ...

Jakou muziku máte rádi, co jste kde vyhrabali na páskách, deskách i jinde ?
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mark Knopfler ve Vídni a Greta van Fleet v italské Bologni ...

Příspěvek od Petr.116 » sob 20. črc 2019 21:31:39

Zase jedna nádherná kombinace koncertů s pohodovou dovolenou. Výchozími body naší letošní letní dovolené byly dva dlouho očekáváné koncerty:

Prvním byl koncert Marka Knopflera ve vídeňské Stadthalle.
Mark byl jako vždycky užasný. Ale nejen on! Jeho početná kapela plnila naše ušiska skvělou muzikou, propracovanou do všech detailů a to vše bylo špičkově nazvučeno.
Mark se během koncertu pochlubil, že jeho muzikanti dohromady ovládají 48 hudebních nástrojů. A opravdu skvěle.
Setlist zde a ukázky tady a tady.

Samozřejmě - ty nahrávky lidí, nejčastěji z mobilů, nepřenesou ten nádherný zvuk ...

*************

Druhým a hlavním bodem našeho zájmu byl boloňský koncert americké skupiny Greta van Fleet.
Bratři Kiszkové spolu s bubeníkem Danny Wagnerem předvedli opravdu skvělou podívanou, poctivě odehranou od prvního do posledního tónu :good2:
Setlist zde a ukázka zde.

Poznámka: zatím na Youtube není z Bologni lepší amatérské video, tak pro srovnání odpolední koncert v Chille. Případně tohle exklusivní video ...
A tento rozhovor je moc zajímavý. Zrovna tak rozhovor s Jake Kiszkou zde.

Mezi zasvědcenci se o těchto dynamických mladících mluví jako o nástupcích legendárních Led Zeppelin.
Je fakt, že ten styl umí. A mooooc dobře. Josh Kiszka, jako sólový zpěvák zvládá obtížné party jakoby nic a dělá se s hlasem neuvěřitelné kousky.
Už se o něm vyjádřil pochvalně i sám Robert Plant, který vyslovil k vycházející hvězdné skupině Greta Van Fleet svůj obdiv. Mimo jiné v rozsáhlém rozhovoru na rozhlasové stanici Louisville 91.1WFKP, který vycházel z nedávného sólového alba Carry Fire, Plant diskutoval o svých současných plánech a budoucích nadějích - a opět se odvrátil od diskuse o Led Zeppelin Reunion.

Interview zde. Mladá kapela z Michiganu tak v jeho osobě nyní získala velké požehnání a podporu.
V březnu 2018 Plant vystoupil na několika představeních v australské kultovní budově opery v Sydney. Zatímco dělal rozhovor s kanálem 10, byl dotazován na dobré vycházející kapely, které oceňuje. A mimo jiné na Gretu Van Fleet a zpěváka Joshe Kiszku:
„V Detroitu je kapela jménem Greta Van Fleet, jsou to Led Zeppelin I. Krásný malý zpěvák, nenávidím ho!“ žertoval Plant, mrkajíce očima.

Tazatel Ryan Fitzgerald pokračoval ohledně Kiszkova „mohutného hlasu“.
"Jo, a půjčil si ho (myšlen hlas) od někoho, koho znám velmi dobře!" odpověděl Plant. "Ale co dělat? To je v pořádku." :good2:

Originální text zde.
Případně citát z materiálu zde.
Zajímavé video: lidé nerozpoznali, že GVF nejsou ze 60-let a že nejde o LED ZEPPELIN ... :lol:

SUPER DOVOLENÁ :good2:

Poznámka k místu konání festivalu v Bologni: Když jsem před Vánoci hledal stage, kde se bude konat boloňský festival, netušil jsem, že "Sonic Park" je název festivalu, nikoliv jako všude citovaný text "Bologna Sonic Park" jako místo festivalu. A nechal jsem si sousloví "Bologna Sonic Park" vyhledat pomocí Google. A bohužel jsem narazil na stránku kde se psalo mj. toto :
"Sonic Park přijíždí do Boloně : ....Odhalení druhého místa festivalu Sonic Park, který byl zahájen v létě 2018 v parku Palazzina di Caccia Stupinigi v Nichelinu. Parco Nord Arena v Bologni bude "sestrou" na letním hudebním festivalu v edici 2019. ...." atd.
A dali k tomu obrázek z Torina se savojským zámkem. Tak jsem ho pár kamarádům poslal jako domnělé místo konání. Ale tento doprovodný text jsem si z italštiny přeložil až teď :lol:

Takže: "Sonic Park" je název festivalu. A letos se tedy koná se na dvou místech (v Torino a v Bologni).
Aktuální boloňský koncert, o kterém je řeč, se konal v boloňské Joe Strummer aréně, která leží v boloňském Nord Parco.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Zamčeno

Zpět na „Obecná debata o muzice, hlavně o té staré a dobré“