Scorpions - Comeblack

Všechno o těchto nádherných médiích, které se k radosti nás všech zase vracejí
Odpovědět
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Scorpions - Comeblack

Příspěvek od libor » čtv 03. dub 2014 15:25:26

Tak jsem si poprvé od přelomu 80/90 let koupil NOVOU desku, resp. dvojLP. Koupil jsem své oblíbené Scorpions, album Comeblack z roku 2011. Dojmy z poslechu napíšu, až si ho v klidu pustím, ale myslím, že to bude v pohodě :good: Zakoupeno od Vinylrecords.cz (díky Seiko za tip).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Scorpions - Comeblack

Příspěvek od Petr.116 » čtv 03. dub 2014 15:59:53

libor píše:Tak jsem si poprvé od přelomu 80/90 let koupil NOVOU desku, resp. dvojLP. Koupil jsem své oblíbené Scorpions, album Comeblack z roku 2011. Dojmy z poslechu napíšu, až si ho v klidu pustím, ale myslím, že to bude v pohodě :good: Zakoupeno od Vinylrecords.cz (díky Seiko za tip).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tobě se líbí cover verze ? Já tedy znám taky jednu takovou - dokonce bych řekl, že Cover je lepší, než ORIGO (mám na mysli Metallica - Whiskey in the Jar - origo Thin Lizzy) ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Scorpions - Comeblack

Příspěvek od libor » čtv 03. dub 2014 16:23:31

Aktuální album, možná trochu ironicky nazvané "Comeblack", obsahuje v první polovině nově přepracované hity kapely a v druhé coververze slavných skupin, které Scorpions nejvíce ovlivnily. To znamená, že se tady jedná spíš o dárek pro věrné fanoušky než o počin cílený na rozšiřování jejich řad.

Ať už profláklá, byť stále dokonalá rocková hymna "Wind Of Change", či má oblíbená "The Zoo", ze všech do jedné je cítit aktuální síla formace. Klaus Maine zpívá jako zamlada a hlas má stále silný jako v začátcích, naopak mi přijde, že se za tu dobu, co řádí na pódiích a ve studiu, ještě vybrousil. James Kottak, který nedávno vydal své sólové album, je rozhodně jeden z nejlepších rockových bubeníků, přinejmenším v domácím Německu. Jeho hra je úžasná a osobně jsem ji vždy velmi obdivoval.
První předělávkou na albu je "Tained Love" od Glorie Jones. Je to sice už trošku provařený hit, který dle svého přepracovalo už mnoho skupin, v minulé dekádě například kontroverzní rocker Marilyn Manson, ale kapele sedne výborně. Album pokračuje v podobném duchu. Jako další si totiž Škorpíci vybrali skladbu "Children Of The Revolution" legendárních T-Rex. Rockeři tedy sáhli opět do "šedesátek" a je cítit jejich nadšení a cit pro tuto dobu. Od koho je v pořadí třetí cover, snad ani nemusím připomínat. "Across The Universe" je krásná píseň, která se v kterémkoliv zpracování originálu příliš blízko nepřiblíží. Slavný hit od anglických Small Faces "Tin Soldier" je po předchozím "ploužáčku" příjemným probuzením stejně tak jako předposlední "All Day And All Of The Night" od The Kinks. Při ní se můžete kochat poslechem parádních kytarových sól Rudolfa Schenkera. "Comeblack" uzavírá "Ruby Tuesday" od Rolling Stones.

První polovinu alba je těžké hodnotit. Scorpions za svou kariéru přivedli na svět mnoho skladeb, na které svět nezapomene, a právě úvodní "sedmička" patří mezi ně. Je dobře, že pánové nelenili a nahráli je znovu v aktuálním složení. Alespoň si budeme pamatovat, jak zněli na konci své hudební cesty. S čistým svědomím můžeme odpovědět, že dobře. Nutno ještě vyzdvihnout nahrávky na druhé půlce alba. Kapela je natolik zdatná, hudebně kvalitní a zkušená, že si se všemi poradila na jedničku. I výběr z let šedesátých je sympatický, až na výjimky jde o ne až tolik provařené pecky té doby.

"Comeblack" není zbytečným albem jako některé jiné kompilace, není jen tahákem dalších peněz z kapsy fanoušků, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to spíše příjemné studiové rozloučení legendy, která nepotřebuje psát nové skladby, ona to už nemá zapotřebí. A my můžeme jen poděkovat a se slzou v oku se s nimi možná nadobro rozloučit. Ale nebojte, vydavatelství nás ještě budou po dlouhou dobu zásobovat nejrůznějšími výběrovkami i nevydanými živáky, takže tak úplný konec to ještě není. A když vám bude doopravdy smutno, stále si můžete ještě pustit "Lovedrive" či "Love At First Sting".

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Scorpions - Comeblack

Příspěvek od libor » čtv 03. dub 2014 16:49:12

Myslel jsem, že si to pustím v klidu až o víkendu, ale samozřejmě jsem to nevydržel :hahahihi: Hraje to parádně, proti zvuku nelze nic namítat, proti muzice už vůbec ne. Jinak jsou to asi 180gr. vinyly, jsou pěkně těžké...

Obrázek

O víkendu si to nahraju na DATku, ať to nehuntuju pořád dokola :hahahihi:
A postupně si dám dokopy všechny alba co vydali...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Scorpions - Comeblack

Příspěvek od Petr.116 » čtv 03. dub 2014 17:19:14

libor píše:Myslel jsem, že si to pustím v klidu až o víkendu, ale samozřejmě jsem to nevydržel :hahahihi: Hraje to parádně, proti zvuku nelze nic namítat, proti muzice už vůbec ne. Jinak jsou to asi 180gr. vinyly, jsou pěkně těžké...

Obrázek

O víkendu si to nahraju na DATku, ať to nehuntuju pořád dokola :hahahihi:
A postupně si dám dokopy všechny alba co vydali...
V tom případě to vezmi do Brna ... :-)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Scorpions - Comeblack

Příspěvek od libor » čtv 03. dub 2014 18:12:05

Ok, vezmu.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Scorpions - Comeblack

Příspěvek od libor » ned 06. dub 2014 13:02:27

libor píše: O víkendu si to nahraju na DATku, ať to nehuntuju pořád dokola :hahahihi: ...
Tak jsem dnes nahrával.... paráda!

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Scorpions - Comeblack

Příspěvek od Petr.116 » ned 06. dub 2014 14:22:03

libor píše:
libor píše: O víkendu si to nahraju na DATku, ať to nehuntuju pořád dokola :hahahihi: ...
Tak jsem dnes nahrával.... paráda!
Tak tak koukám na tu fotku - ubrus slušnej, deska krásná ... je ten Revox by potřeboval lakýrníka ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Vinyly“