1PF06767, Tonsil ZG20C

Sekce, týkající se reproduktorů a reproduktorových soustav všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: 1PF06767, Tonsil ZG20C

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 25. říj 2013 18:22:35

Není...je to jen fyzika. Žádný voodoo. Je tam mnoho úplně jednoduchých souvislostí, jen si to člověk na první pohled neuvědomuje. Obrázek
S tím ARZ-kem je to stejný, jako s ARP150...bylo by to dobrý, kdyby to nehrálo na h...o. :hahahihi: Proč myslíš, že jsem do srazovek nacpal raději ten televizní širokáč? S politováním musím říct, že některý teslácký širokáče se na středy bohužel hodily daleko líp, než středotónový speciály. A Igor mi asi dá zapravdu. :)

Těžko lze srovnávat malou 10L dvoupásmovou budku s 6,5" basákem a papírovou výškou, s relativně velkým 3-pásmovým regálem s osmičkou dolů a plastovou kalotou nahoře...ale přijde mi, že ARS820 hraje tak nějak celopásmově. Není tolik slyšet, co hrajou jednotlivý repráky. Asi to bude líp sfázovaný...Obrázek
Já nejsem žádný odborník. :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1PF06767, Tonsil ZG20C

Příspěvek od Petr.116 » pát 25. říj 2013 20:05:37

TheLastUnicorn píše: ... srazovky, které mají bafflestep kompenzovaný částečně a pozvolný útlm na basech, takže fyziologie se hodí. ...
A jak se chovají srazovky u zdi - nebo je tedy lepší je taky na zeď nedávat ? Dunění mi leze na nervy. Bez ohledu na vše ostatní, rozjeté charakteristiky mých současných 3 pásek s ARN 664 díky krabicákům, co ztratily C atd ... notabene to "jen" rozhodilo celkovou charku, ale páč ARN byly (jsou) jen přes L (6 dB/okt), tak vše ostatní už jsou jiné efekty. Sice nevím, jak moc jsem je přetěžováním na těch pár diskotékách před lety coby mladý tele "okřtil", ale obávám se, že to stávající dunění je právě tím, že jsou z nedostatku místa zavěšené na zdi ... navíc jsou relativně v malém (až moc) objemu, ten by je měl tlumit ...

Takže bych ty moje kopie Tvých srazovek rád hodně dobře umístil i kdybych měl překopat rozmístění nábytku v obyváku ... to bude porod :mad: , ale dobrý :music: je základ ... :yes:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: 1PF06767, Tonsil ZG20C

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 25. říj 2013 20:39:28

Srazovky u zdi být můžou. Pak asi fyziologie ani nebude třeba. Za dunění může částečně i malý objem - je to 3-4dB hrb na frekvenci mezi 80 a 90Hz. Další věc můžou být i módy místnosti.
Co se týče těch rozjetých charkteristik u původní výhybky...ta byla imho rozjetá již původně a ztráta kapacity u kondů to jen dokončilo. Výhybky 1. řádu jsou málokdy použitelný. I když by to v ose mohlo vypadat dobře, vertikálně mimo os to bude katastrofa, protože charky jednotlivých reproduktorů se překrývají v příliš širokým pásmu.

Odpovědět

Zpět na „Reproduktory a reproduktorové soustavy“