TUNER GRUNDIG T 4

Sekce, týkající se tunerů a ostatních přijímačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od mirek » stř 28. srp 2013 11:40:21

Též se mi podařilo zakoupit solidní FM tuner a to REVOX B 260-E. Po všech stránkách maximální spokojenost.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 12:03:31

mirek píše:Též se mi podařilo zakoupit solidní FM tuner a to REVOX B 260-E. Po všech stránkách maximální spokojenost.
To máš kliku, že nejsi v Praze ... tady je takovej bordel přecpaného pásma a signálu s přehlcenou modulací - díky množství vysilačů tady jeden z hlavních parametrů tuneru musí být veliká odolnost proti křížové modulaci, která tady v Praze vzniká dost. tady by sis to asi moc neužil :mad:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od libor » stř 28. srp 2013 12:59:37

Petr.116 píše:To máš kliku, že nejsi v Praze ... tady je takovej bordel přecpaného pásma a signálu s přehlcenou modulací - díky množství vysilačů tady jeden z hlavních parametrů tuneru musí být veliká odolnost proti křížové modulaci, která tady v Praze vzniká dost. tady by sis to asi moc neužil :mad:
Proč máš pocit, že by tuner Revox v Praze nehrál? Jeslti tam hraje Technics, tak Revox nebude mít problém :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 13:37:29

libor píše:Proč máš pocit, že by tuner Revox v Praze nehrál? Jestli tam hraje Technics, tak Revox nebude mít problém :hahahihi:
já jsem neřekl, že by nehrál (mimochodem ten Technics je bez ohledu na Tvůj smajlík špičkovej ...). To bylo myšleno tak, že za prvé skutečnou kvalitu přijímače poznáš až v takovýchto podmínkách a musíš mít určité minimální vlastnosti přijímače, aby to vůbec v takovém elmag. poli fungovalo, ale i když tohle vše splníš, můžeš i tak bejt nasranej, protože zjistíš, že se to většinou nedá ani poslouchat, natož nahrávat ... :mad:, protože modulace je ... :totedane:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 14:22:43

S499.1023 píše:Úplně špičkovej: http://www.dxradio.cz/jidxc/tunery.htm :hahahihi: :hahahihi: :hahahihi:
No to se na mne nezlob, ale to je jakkoliv seriózní test ? Ty vyhodnocované "parametry" jsou dost o ničem. Nikde není ani slovo o měřicím parku, metodách měření atd. Vysokofrekvenční technika potřebuje taky vybavení - tohle byl jen laický poslechový test (jak měřili např. citlivost a další parametry se nezmiňují). Až budu mít čas, zkusím pohledat něco seriózního, snad to existuje. Na to, abych někde změřil (ale myslím opravdu změřil ...) můj tuner, nemám teď čas a vybavení. Ale asi to v budoucnu zvládnu.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od libor » stř 28. srp 2013 14:27:38

Spoustu zařízení - hlavně zesilovačů - můžeš poměřit, na měřácích to bude výborné ale poslouchat se to nebude dát. Není všechno křivka na škopku a ručička na měřáku...

ale tohle mě rozsekalo: "Svým typickým "nezvukem" obsadil u všech bez vyjímky poslední šesté místo TECHNICS." :lol:

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 28. srp 2013 14:29:14

Já mám doma jen starý receiver Grundig R301...momentálně nezapojený. Ale co jsem zkoušel, tak tunerová část je velice dobrá. Receiver dostane moje mladá, až bude mít dokončeny bedny. Já rádio neposlouchám...tady v Trenčíne to sice není přecpaný...tady je druhý extrém - není co poslouchat a i to nic je ve špatný kvalitě. Takže tuner nepotřebuju a ani si žádný nehodlám pořizovat. :moicking:
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 14:31:38

libor píše:Spoustu zařízení - hlavně zesilovačů - můžeš poměřit, na měřácích to bude výborné ale poslouchat se to nebude dát. Není všechno křivka na škopku a ručička na měřáku...

ale tohle mě rozsekalo: "Svým typickým "nezvukem" obsadil u všech bez vyjímky poslední šesté místo TECHNICS." :lol:
Jestli mají někde přepísklou deemfázi, tak je to půl hodiny práce ... to je přesně o tom, že ten test je o ničem. Jinak jsi promluvil jako ti hájendisti - nic neměřte, fyzika neplatí, prostě to tak je :lol: To snad nemyslíš vážně ... To je zcela naopak. Některé parametry změřit jde a sedí to i s výsledným vjemem :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 15:29:45

S499.1023 píše:Ale Libor nic takového jako "nic neměřte, fyzika neplatí, prostě to tak je" nenapsal. Pozoruji, že jak si někdo dovolí otřít se o zařízení, které máš doma, tak mizí nadhled i smysl pro humor :totedane: .
Tak to není - tím, že jsem technicky založenej, když mi někdo řekne, že OBJEKTIVNĚ to moje stojí za prd, tak to beru a hádat se nebudu. A tudíž ani slepě obhajovat. Tady jsem jen reagoval na nic moc test, který není 100% vypovídající, když pro nic jiného, tak kvůli absenci měřicí metody ... navíc jsem toho Technicse nevyrobil, ale jen koupil ...
A i kdyby to byla pravda, určitě bych se kvůli tomu blbě nehádal s dobrými kamarády ... A na nadhled a smysl pro srandu si dám pozor :hahahihi:

Dobře - uznávám, že to tak může vypadat ... ale není to tak. Ale pokud to tak vypadá, omlouvám se. :mir: Já tu poznámku směrem k Liborovi myslel tak, že často nestačí jen poslouchat (ucho je nedokonalé a má spostu chyb) a že když naměřím parametry, že to i tak nemusí být k poslechu. Celá řada věcí je sice subjektivní, ale většina se dnes dá již podložit seriózním měřením.
Jinak to pak připomíná ta hajendistická prohlášení, když na ně někdo zaútočí s fyzikou a snaží se jim vyvrátit ty bludy s kabely za 2000,- Kč atd. a oni když už nevědí kudy kam, zpochybní i tu fyziku atd.
Netvrdím, že to Libor takhle řekl ... já jen chtěl upozornit, že tak jak to řekl, že by se to tak dalo pochopit ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 28. srp 2013 22:47:23

A Libor je zase rejpal, který když může strčit klackem pod žebro, tak to udělá. :tytyty: Ale už jsme si snad všichni zvykli. :hahahihi:

Odpovědět

Zpět na „Tunery a ostatní přijímače“