MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od libor » pon 11. lis 2013 16:41:28

Škoda toho pádu a poškození :brek:

Jinak já musím ještě vyřešit otázku gramofonu (nevím jak Petr, ale zdál se spokojenej) - nouzově bych mohl tu Denonku dát do MC600Q, ale budoucnost domácího poslechu vidím jedině v tangenciálu. A když tangenciál, tak Revox...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od libor » pon 11. lis 2013 20:06:11

No, mírné, možná nepoznatelné zvukové zlepšení díky přenosce stále v tečně, ale hlavně 500% zlepšení komfortu obsluhy :) A taky se mi to líbí - což je subjektivní věc. :)

Moje představa do budoucna je mít doma Revoxí rack, kde dole bude zesilovač, případně tuner, nad ním B77 a nad ním gramec. A po stranách Symboly B MK I, ale to je plán na dlouhé roky :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » pon 11. lis 2013 21:28:10

libor píše:... Kolik jsi dal za Shurku taky nevím. Jinak když si poslechově vezmu, že Petrova Shurka hrála stejně jako můj Sharp ...
Shure stála 1.890,- Kč a myslím si, že kdyby se zapojila na standardní preamp a dodržely se parametry RC load - že bys změnil názor :hahahihi:
Až dodělám bedny, přijeď na kafe - předvedu - budeš se divit ...
Jinak ano - já jsem velmi spokojenej ... minimálně jsem získal ocenění za pěkný vzhled :yes:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Seiko » pon 11. lis 2013 21:29:53

Vy si nedáte pokoj... Tangenciál, netangenciál :dash: U Revoxe se jedná o poměrně chytré poloprofesionální řešení se (zřejmě) nejkratším raménkem na světě. Asi se tam nemusí řešit rezonance, neb nejsou. Mám doma i raménkový gramofon, taky ho nehaním. Se stejnou přenoskou hrají takřka stejně a rozdíly možná patří do kategorie psychoakustiky.

Abych se vrátil k tématu přenosek a předzesilovačů. Podařilo se vám neuvěřitelné, vyprovokovali jste mne k (pro mne) neskutečné aktivitě. Zkusil jsem gramofon připojit do phono vstupu na Revoxu B750 MKII. A zkusit jak hrají na MM vstupu jak Shure V15 V, tak Denon DL-110. Výsledek - hrají takřka stejně, věřím, že kdybych dal slepý test, tak posluchači nepoznají, která je která. Porovnání přenosek podle odkazu od Petra na Harman Kardonu je dle mého názoru objektivní, na MM vstupu slušného zesilovače hrají obě přenosky k nerozeznání. Rozdíly jsou pro netopýry, nebo při velice specificky nahraných LP deskách je subjektivní pocit z jedné či druhé trochu lepší. Ale žádný takový rozdíl, jako MM přenoska na MM předzesilovači a MC přenoska na MC předzesilovači se nekoná.

Pak jsem zkusil totéž na Luxmanu C-02 - zkusit obě přenosky na MM vstupu. Tam už rozdíl byl, asi daný tím, že předzesilovač je úplně jiná třída. Hlasitost z obou přenosek byla velmi podobná, z Denona hrály lépe údery na bicí - byly věrnější - jak kdyby Denon měl lepší přenos přechodových jevů. Po přepnutí na MC vstup se stalo to, že jsem měl pocit, že mi vyměnili aparaturu. Ostatně - takový rozdíl byl slyšet i na srazu.

Jste lumpové, donutili jste mne rozebrat Luxmana C-02 :diablo: Opravím schema - na phono vstupu na začátku nejsou žádné kondenzátory a tlumivky, které jsou označené hvězdičkou (na plošném spoji na ně místa plánovaná jsou, ale žádná součástka tam není, tato část je proklemovaná). Luxmany mám dva, u obou je to stejné, dnes ověřeno. Step-up trafo má vývody 1 a 4 propojené se zemí přístroje, nejsou propojené s "živým" vodičem přenosky. Ověřeno měřením. :) A abyste věděli, aspoň jsem měl z toho příjemný bonus - všimnul jsem si, že se dá na síťovém trafu přepnout napájení z 220 V na 240 V. Samozřejmě bylo původně na 220 V... :bomba:

Parafrázoval bych Marianův výrok o připojení MC přenosky do MM vstupu - dobrá high-output MC přenoska tam bude hrát jako výborná MM přenoska. Doplnil bych za oba, že pak vůbec nezjistíte, jak by mohla MC přenoska hrát :music: Mimochodem - tak sakra dobře hrající bedny, jak dovezl Marian na sraz, jsem už dlouho neslyšel. Rád bych si je porovnal doma s těmi svými, což při vzdálenosti bydlišť asi nehrozí... :brek:

Myslím, že až se stavím za Petrem s přenoskou a on přepne na zesilovači z MM na MC, tak se tady dočteme zajímavé věci :cool:

:byego:
Naposledy upravil(a) Seiko dne pon 11. lis 2013 22:02:15, celkem upraveno 1 x.
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od libor » pon 11. lis 2013 21:30:38

Petr.116: Pořád neztrácíš naději? :lol: Já jsem rozhodnutý, MC je cesta :music:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Seiko » pon 11. lis 2013 21:45:35

Dalibore, ty si nedáš pokoj :diablo: Nerýpej... :mir: Sám jsem sakra dlouhé roky neměl šanci posoudit rozdíl mezi MM a MC na odpovídající aparatuře a nevěřil jsem, že by MC přenoska mohla mít přínos pro zvuk. I díky tomu, jakou raketu kdysi stály. :totedane:

:mir:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » pon 11. lis 2013 22:06:25

Seiko píše:...Opravím schema - na phono vstupu na začátku nejsou žádné kondenzátory a tlumivky, které jsou označené hvězdičkou (na plošném spoji na ně místa plánovaná jsou, ale žádná součástka tam není, tato část je proklemovaná). Luxmany mám dva, u obou je to stejné, dnes ověřeno. Step-up trafo má vývody 1 a 4 propojené se zemí přístroje, nejsou propojené s "živým" vodičem přenosky. Ověřeno měřením ... Myslím, že až se stavím za Petrem s přenoskou a on přepne na zesilovači z MM na MC, tak se tady dočteme zajímavé věci ...
Ahoj Jirko, moc díky, že ses nechal "vyprovokovat" - mně to schéma od začátku nedávalo smysl ... inženýři od Denonu mi začínají být sympatiční - už jsou stejní lajdáci, jako jejich kolegové z tehdejší Tesly Přelouč :hahahihi:
(chytří hoši, ale na dokumentaci by potřebovali nějakou pečlivou slečnu - holky nejsou takové lajdačky, jako my chlapi ...)

Já jsem si vzpomněl na servis manuály od řady B11x a další : tam když se člověk podívá do schema a porovná s rozpiskou součástí a hodnoty sedí, tak může hovořit o štěstí ... Mám pocit, že toto by se v dokumentaci švýcarských perfekcionistů neobjevilo :scare:

Ne, dělám si srandu ... na testy s Tvojí DL-110 se moc těším, na její následný nákup už méně (prachy a nejspíš onanie na Plzeňské - maximálně získáme množstevní slevu s Liborem společným nákupem), ale zůstává otázkou, zda mne v zápětí nenasere Technics (pokus MC vstup nebude chodit slušně). Pokud ne, schyluje se ke katastrofě, protože bych musel minimálně nabastlit nějaký hódně dobrý PREAMP pro MC ... ještě, že mám od 1.7. ten důchod ... já věděl, že budu sponzory potřebovat :lol:

Ale mám velikou radost - tento sraz byl skutečně velice úspěšný, protože kromě SUPER pokecu s dobrou partou kámošů, extra jídla a skvělého piva, přinesl velice zajímavé poznatky v našem milém oboru. To, že to některé z nás bude stát spoustu peněz :bomba: , to není výčitka, ale veselý výsledek ...

Jinak na další sraz slibuju, že přivezu moje bedny, srovnáme je s originálem - pokud bude Majo ochotný je vzít (srazovky) - a ověříme reprodukovatelnost při zachování systémových pravidel ... a třeba tu bude nová veselá diskuse na téma "přínos hutných systémů jako MDF" :yes:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » pon 11. lis 2013 22:11:56

Zajímalo by mne, kolik by stálo to STEP-UP trafo z C02 samotné. Zbytek jde nabastlit i s lepšími výsledky (dnes jdou sehnat lepší polovodiče ...) ... :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od libor » pon 11. lis 2013 22:24:16

A nechceš si sletovat nějakej Actidamp? MK4 je opravdu hodně dobrá a hotovej plošňák i s potiskem jsem viděl někde v inzerci...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Seiko » pon 11. lis 2013 22:34:22

Hmm... Koukal jsem se do servisního manuálu, step-up trafo nemá objednací číslo. Bohužel právem předpokládali, že se nepokazí :negative:

Teď jsem si všimnul - když se koukneš do servisního manuálu na Luxmana C-02, ze kterého máš schema, na druhou stránku, tak tam je vidět, že step-up trafo má dva vývody připojené k zemi. Úvaha o zapojení byla správná... :)

Zatím bych neplašil - nejprve je potřeba vyzkoušet, jak bude hrát MC přenoska na MC vstupu Technicse a jak se Ti bude líbit zvuk. Pak přijdou (nebo nepřijdou) následné kroky :playboy:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“