NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » úte 27. srp 2013 19:15:44

Hele, náhodou se dáš do stříhání pořadů - tak jak se to dělalo dříve - a nástavce oceníš, jelikož se jima otáčelo cívkama, lépe se to bralo do ruky. Jinak jsou samozřejmě pouze pěkné :hahahihi: A jestli se dostanu k nějakému šikovnému špalíku hliníku nebo duralu, zkusím si je vyrobit :happy:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » úte 27. srp 2013 22:21:25

Tady jsou vidět detaily údajně nejlepších NAB adaptérů na světě ... http://xarhiv.ru/nab-adapters-akai-luch ... 13662.html
:jazycek2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » úte 27. srp 2013 22:27:21

:lol: ale musejí držet cívky Revox na kotoučáku Sony :fool: na GX630D to nebude fungovat :nea: ty těm rusákům taky všechno sežereš :lol:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » úte 27. srp 2013 22:39:12

libor píše::lol: ale musejí držet cívky Revox na kotoučáku Sony :fool: na GX630D to nebude fungovat :nea: ty těm rusákům taky všechno sežereš :lol:
Nic jim nežeru - to NEJ byl žert (citace), ale když si prohlédneš detaily, musíš připustit, že mají pravdu :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 12:00:28

S499.1023 píše:Hele, takovej kotoučák Sony mám, takové cívky Revox myslím taky, takže už si musím pro absolutní dokonalost pořídit jen ty NAB-y AKAI :hi: ?
Ahoj :hi:
Já vím, že si děláš prdel, ale z vážného úhlu :

a) sevření kleštinou (vymezení vůle na trnu) to by mohlo asi fungovat všude - takže z hlediska hrkání (pokud by byla vůle mezi NABem a trnem tridentu) velký přínos
b) a u AKAI unašeče ta volba 2 poloh (pro kovou cívku a pro plastovou cívku) - to je fakt dobré ... pořád máš pásek uprostřed mezi čely (já ani netušil, že ty dva typy kov/plast jsou jinak co do tloušťky a tím i různé výšky nad šasi

takže b od a) je dobrý asi všude, ale bod b) má správný efekt na stroji AKAI, tam je to dokonalé ... :good:

Jinak už jsem ho koupil ... mám radost. Tahle věc asi za chvíli nikde nebude k mání ... nebo za zlodějské prachy (což už je teď ...) :byego:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » stř 28. srp 2013 12:49:13

Petr.116 píše: a) sevření kleštinou (vymezení vůle na trnu) to by mohlo asi fungovat všude - takže z hlediska hrkání (pokud by byla vůle mezi NABem a trnem tridentu) velký přínos
b) a u AKAI unašeče ta volba 2 poloh (pro kovou cívku a pro plastovou cívku) - to je fakt dobré ... pořád máš pásek uprostřed mezi čely (já ani netušil, že ty dva typy kov/plast jsou jinak co do tloušťky a tím i různé výšky nad šasi
a) zkoušel jsem to u těch mých a ani se to nehne...
b) Tys někdy viděl plastovou cívku na NABy? Já teda nikdy...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 13:42:59

libor píše:b) Tys někdy viděl plastovou cívku na NABy? Já teda nikdy...
To se neptej mne, ale vnuků vývojářů z AKAIe ... asi věděli a proto to napsali do manuálu. Když jsi to Ty neviděl, neznamená, že to neexistuje ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 18:17:30

Adaptéry AKAI NAB ještě pár fotek

Shora ...



Zespoda ...



Zespoda ...

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Seiko » čtv 29. srp 2013 22:00:49

Plastové cívky na NABy dělal BASF. Měl jsem dvě doma.

:)
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » čtv 05. zář 2013 10:27:22

Ještě originální text k vysvětlení dvou možností pozice cívka - adaptér - unašeč (Adaptér AKAI NAB)

" ... Wichtig:

Der original AKAI-NAB-Adapter ist für Metall und Kunststoff-NAB-Spulen ausgelegt. Auf dem Bandteller von AKAI-Maschinen befindet sich ein Punkt und auf den Verriegelungsnasen des NAB-Adapters ein weisser Strich. Liegen diese Markierungen beim Aufsetzen des Adapters genau übereinander, ist die Einstellung "Kunststoffspule" gegeben. Man erkennt es auch daran, dass die silberne Bodenplatte des Adapters im Gummibelag des Bandtellers verschwindet. Die beiden anderen Stellungen bei Nichtdeckung der Markierungen stellen auf Metallspulen ein. Ebenfalls an der silbernen Bodenplatte zu erkennen die jetzt auf dem Gummibelag aufliegt und gut zu sehen ist. Dieser Ausgleich ist nötig weil Kunststoffspulen in den Abmessungen dicker sind und der Bandwickel nicht genau in der Mitte liegt und das Band eventuel an den Spulenseiten schleifen könnte. Bei Metallspulen trifft dieses zu, wenn auf Kunststoffspule eingestellt ist, weil Metallspulen dünner sind.. ..."


Neboli NAB adaptér AKAI chytře přizpůsobuje umístění cívky s různou tloušťkou čela (plast vs. kov) nad panelem tak, že pásek se navíjí středem a "nebrnká" o čela ... :good:

Ale samozřejmě platí, že tato výhoda funguje POUZE u magnetofonů AKAI, protože mají dole v unašeči příslušná vybrání atd. pro tyto NABy ... Ale ta druhá "sofistikovanost", tzn. kleština na sevření osy tridentu, se dá využít na všech magnetofonech ... :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“