REVOX B77

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: REVOX B77

Příspěvek od libor » sob 05. dub 2014 9:36:26

Mám radost, sehnal jsem originální plexi kryt na Revoxe, sice nebyl levný (ale proti ebay cenám ani drahý), konečně nemusím schovávat z kotoučáku cívky aby se mi na ně neprášilo :good: A naživo to vypadá velmi dobře. Na zahraničních forech to nazývají trefně "Mickeymouseho uši" :hahahihi:

Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX B77

Příspěvek od Petr.116 » sob 05. dub 2014 10:05:25

libor píše:Mám radost, sehnal jsem originální plexi kryt na Revoxe, sice nebyl levný (ale proti ebay cenám ani drahý), konečně nemusím schovávat z kotoučáku cívky aby se mi na ně neprášilo :good: A naživo to vypadá velmi dobře. Na zahraničních forech to nazývají trefně "Mickeymouseho uši" :hahahihi:
No kroupy na to padat nebudou, ale prášit se Ti tam bude ... míň, ale bude. Zkus si představit vitrínu v nábytkové stěně, která má kolem skleněných dvířek i malou mezírku cca 4-5 mm .... a kolik je tam bordelu za poměrně krátkou dobu. A tady jsou fuky jako hrom !

Já tedy bych si cívky schovával - nemáš hlavy AKAI, aby sis je neošmirgloval tím prachem :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: REVOX B77

Příspěvek od libor » sob 05. dub 2014 11:02:02

No, hledal jsem tam nějakou škvíru, a pokud někde je škvírka, je tak malá a tenká, že tam nejde prostrčit ani list papíru. Žádné "fuky" tam nejsou :) Takže to těsnit bude slušně, ale pozorovat to budu.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX B77

Příspěvek od Petr.116 » sob 05. dub 2014 11:27:41

libor píše:No, hledal jsem tam nějakou škvíru, a pokud někde je škvírka, je tak malá a tenká, že tam nejde prostrčit ani list papíru. Žádné "fuky" tam nejsou :) Takže to těsnit bude slušně, ale pozorovat to budu.
Tak pardon - ta fotka klamala ... kolem toho oválu zepředu ... jenže ono je to jinak :
https://www.google.cz/search?q=revox+b7 ... B620%3B386

To mne spletlo ... sypu si popel na kotrbu :lol: Jinak to Tvoje jsou houby ušiska Mickey Mouse - koukni na AKAI: http://www.ebay.com/bhp/akai-dust-cover - tím, jak jsou vystouplé nahoru, jsou fakt jako uši :hahahihi:
Ty Tvoje jsou takové decentní ouška ....
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

paulus
Příspěvky: 30
Registrován: sob 01. bře 2014 18:07:24
Bydliště: Piestany

Re: REVOX B77

Příspěvek od paulus » úte 22. dub 2014 13:58:31

Dobry den,

ako je to s pouzivanim 25 mikronovych pasok na tomto kotucaku....
Podarilo sa mi zreparovat Revox B77 half track 19/38 ale doma mam len zopar Maxelliek 25-120 na 18cm kotucoch tak neviem ci ich pouzit,alebo setrit...
Tieto pasky maju sice zakladnu z polyesteru,takze by mali byt mechanicky odolnejsie,ale aj tak mam obavy vzhladom na celkovu hrubku aby nedochadzalo napr. pri pretacani k "natahovaniu" a deformaciam...
Vacsinou co som pozeral tak pouzivaju 35-50u...tie su v plane,ale momentalne este nemam ani NAB adaptery na "velke" cievky....
Kupovat budem asi len maxell pasky,takze bude aj tak nutne nastavit stroj pre tento druh pasky.

Vsetko dobre vintage a hlavne R2R nadsencom :hi:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: REVOX B77

Příspěvek od Seiko » úte 22. dub 2014 16:22:36

paulus píše:Dobry den,
ako je to s pouzivanim 25 mikronovych pasok na tomto kotucaku....
Bez problémů, na magnetofonu je tlačítko na menší průměr cívek, tím se snižuje tah unašečů. Digitalizoval jsem "mraky" 25 mikronových pásek a nikdy s nimi nebyl na B77 problém, že by magnetofon měl snahu "vytahovat" pásky - to určitě ne. Jediným problémem bylo, pokud nebyla homogenní aktivní vrstva na pásku a fotobuňka ji prosvítila, pak se zastavilo přehrávání. No, tak jsem pro daný pásek fotobuňku přelepil a jelo se dál... :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: REVOX B77

Příspěvek od libor » úte 22. dub 2014 16:34:51

Seiko píše:
paulus píše:Dobry den,
ako je to s pouzivanim 25 mikronovych pasok na tomto kotucaku....
Bez problémů, na magnetofonu je tlačítko na menší průměr cívek, tím se snižuje tah unašečů. Digitalizoval jsem "mraky" 25 mikronových pásek a nikdy s nimi nebyl na B77 problém, že by magnetofon měl snahu "vytahovat" pásky - to určitě ne. Jediným problémem bylo, pokud nebyla homogenní aktivní vrstva na pásku a fotobuňka ji prosvítila, pak se zastavilo přehrávání. No, tak jsem pro daný pásek fotobuňku přelepil a jelo se dál... :cool:
Mám naprosto stejnou zkušenost jako Seiko. Akorát tu LEDku nezalepuju, ale udělal jsem na ni tečku černým fixem :-)

paulus
Příspěvky: 30
Registrován: sob 01. bře 2014 18:07:24
Bydliště: Piestany

Re: REVOX B77

Příspěvek od paulus » úte 22. dub 2014 20:16:08

Vdaka za info...samozrejme mam prepnute na mensi rozmer cievok,ale pri skusani sa mi zdalo ze paska dostava zabrat...

Seiko ten problem s vypinanim som mal aj ja,ale robili mi to len Basfky DP26,ale tie uz boli dost zodrane a tak som to riesil ako Libor ciernym centrofixom na plosaky :cool:
Povodne som sa chcel v tom rypat,ale potom som na jednej diskusii cital ze niektore 19/38 modely boli tak nastavene a ked som kontroloval plosak tak som tam mal pri diode osadeny rezistor s inou hodnotou,ako na scheme tak som to nechal tak...Pravdepodobne sa predpokladalo ze u tychto verzii sa budu pouzivat prevazne "hrubsie" back coated pasy..
Inak na to ze ten magnetofon stal cca 25 rokov v pivnici tak po zbeznej kontrole zdroja lozisk a vymene niektorych kritickych kondenzatorov a preletovani dvoch "studenakov" hra nad moje ocakavanie....a to este neboli skontrolovane vsetky el.parametre...
Som povodne myslel pri kontrole nahravky ze ten prepinac Tape/Monitor asi nefunguje...rozdiel hadam iba v tichych pasazach kde je malinko vyssi sum...

Ked uz som sa rozpisal este otazka da sa "zhruba" urcit podla opotrebovania hlav,kolko hodin ma magnetofon nabehane? Asi len hruby odhad kedze 50u pasy nemaju tak vyhladenu zaznamovu vrstvu a aj vzhladom na 38 rychlost mozu obrusovat hlavy viac...
Mam na hlavach cca 2,5-3 mm drazku...
Respektive kedy sa zvyknu hlavy menit,kedze citam inzeraty kde sa uvadza ze hlavy 3-4mm "good condition"....

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: REVOX B77

Příspěvek od libor » úte 22. dub 2014 20:44:31

Někde jsem četl, že co milimetr, to 1000 hodin provozu. Já mám plošky necelé 2mm, takže ještě mám čas :-)

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: REVOX B77

Příspěvek od Seiko » úte 22. dub 2014 21:42:47

libor píše:Někde jsem četl, že co milimetr, to 1000 hodin provozu. Já mám plošky necelé 2mm, takže ještě mám čas :-)
Je to tak, jak píše Libor a hlavy jsou použitelné do "plošky" 5 mm (ale u 4 mm se musí znova nakalibrovat). Nad 5 mm patří do sběru, nějaké "lapovaní" hlav je nesmysl, nikdy už nebudou mít požadované parametry. Akorát - pravidlo platí pro rychlost 19 cm/s, na 38 cm/s pásek "žere" hlavy více.
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“