Staré stroje Tesla

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Staré stroje Tesla

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. bře 2015 11:38:09

Jak tak průběžně sleduji, registruje se zde spousta lidí, kteří hledají pomoc se svým nově získaným (případně z půdy vytaženým, poděděným apod.) starým strojem.
A často se jedná o zařízení i z tuzemské produkce (Tesla Přelouč, Tesla Liberec, Supraphon, Tesla Bratislava atd atd.). Dotyčný uživatel našel naše stránky a ptá se na to či ono.
Tyto a ostatní uživatele asi potěší tato zpráva:

Dohodli jsme se s Vildou, který ukončil provoz svého blogu na serveru BLOG.CZ, že budeme spolupracovat a že zde budou s Vaškem zveřejňovat svoje materiály. Mají nafoceno spousta dokumentace, napsané nějaké články apod. Myslím si, že je to činnost chvályhodná a pro spoustu lidí bude užitečná. Ostatně i proto byly tyto stránky založeny - pomáhat lidem.
To, že si uživatele může na jednom místě přečíst o svém zařízení, podívat se, jak vypadá uvnitř a na jiném místě téhož fóra najít doporučení a hlavní zásady, jak takovou věc dobře seřídit, případně nechat seřídit (aby i nadále sloužila), je určitě praktické.

Rád bych, aby i v tomto případě byla zachována úroveň. Je zbytečné srovnávat výrobky Tesla se zbytkem tehdejšího světa a používat zbytečně kritické výroky (které i zde občas zazněly ...), jako třeba tvrdé odsouzení řady B5 apod. To nemá smysl. Doporučoval bych se k tomu takto nestavět. Prostě takhle to tehdy bylo a tak je to třeba brát.

Spousta lidí má tyto stroje doma a ocení, když jim s nimi pomůžeme třeba jen zmíněnou radou ve správné chvíli ... Protože ale máme každý svou práci, občas jsme to nestíhali ... A tak vítám každou snahu v tomto směru pomoci a rozšířit tak informace tohoto fóra. Čímž děkuji Vildovi a Vaškovi za jejich snahu.
Díky předem. :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 88
Registrován: ned 13. črc 2014 20:03:34
Bydliště: Pardubice

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od reta » pon 09. bře 2015 12:25:36

No pokud se to povede a přibydou sem výše zmíněné info pak. :yes: :good2:

Vilda
Příspěvky: 15
Registrován: úte 29. říj 2013 23:00:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od Vilda » pon 09. bře 2015 12:55:52

Petře, potřebuji se pak s Tebou domluvit, jestli to uděláme formou zaslání Word dokumentu + jpg fotky a ty budou bez, nebo s vodotiskem (mám špatné zkušenosti s vykrádáním fotografií a vodotisk alespoň trochu poukazoval na jejich původ).

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od mirek » pon 09. bře 2015 13:18:20

Dobré a velmi správné rozhodnutí. Fandím tomu, aby se to v plném rozsahu podařilo !
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od Seiko » pon 09. bře 2015 13:39:15

Pánové, to je moc dobrá zpráva a držím palce :good:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. bře 2015 14:37:14

Vilda píše:Petře, potřebuji se pak s Tebou domluvit, jestli to uděláme formou zaslání Word dokumentu + jpg fotky a ty budou bez, nebo s vodotiskem (mám špatné zkušenosti s vykrádáním fotografií a vodotisk alespoň trochu poukazoval na jejich původ).
Domluvíme, doladíme - způsob ochrany fotografií promyslím.

EDIT: myslím, že už to mám ... třeba takhle



Velmi zajímavé na tom je to, že fotka je netknutá, ale server to zobrazí takto ... :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. bře 2015 19:38:29

Já vím,

už na tom pracuju ... to byl jen pokus. Je mi to jasné, že oříznutím se to obejde ...
BTW: sice jsem se chtěl vyhnout těm šikmo přes celou stránku umístěným nápisům a jiným hrůzám ... ale ... Když jsem to slíbil, tak to vyřeším.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 88
Registrován: ned 13. črc 2014 20:03:34
Bydliště: Pardubice

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od reta » pon 09. bře 2015 19:57:27

Edit: Promiň už se to nestane.
Naposledy upravil(a) reta dne pon 09. bře 2015 20:09:04, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. bře 2015 20:04:58

reta píše:Nic moc vymyslet nejde.
Tak jsem ty zbytečné obrázky nakonec smazal ... sorry. Ale fakt to stačilo napsat. Zasírat diskový prostor serveru takto je fakt zbytečný !
Ten první byl pro Vildu jako ukázka ....
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré stroje Tesla

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. bře 2015 20:18:13

reta píše:Edit: Promiň už se to nestane.
To se neomlouvej - to je v pohodě. Já dokonce už ve chvíli, kdy jsem ten script psal, věděl, že bude-li to v rohu na kraji a ještě malé, že je to na ....
Tam byl zbytečný jen ten duplicitní obrázek, ne ten komentář. Navíc máš pravdu. Ne v tom, že to nejde.. Jde to, ale komplikovaně.
Ona je ta problematika toho watermarkingu složitá.
Jak moc neztížit čtení obrázku (obrázek těmi úpravami dostane na prdel ...), při tom, aby byl watermark kontrastní na světlém pozadí a i na tmavém (nejlépe dynamicky ...).
No a na závěr - aby se obrázek tak objevil "potenciálnímu zloději", ale na serveru aby zůstal zachován - pro pozdější použití ... Proto jsem psal, že se na to podívám.
Ten můj pokus sem dávat byl možná naprostý nesmysl, protože takto to zůstat evidentně nemůže ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“