Zajímavá fakta ...

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zajímavá fakta ...

Příspěvek od Petr.116 » ned 15. čer 2014 20:04:21

Pravda a mýty o HD videu - dost zajímavé čtení ... http://jech.webz.cz/hd.php
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Zajímavá fakta ...

Příspěvek od monte22 » stř 18. čer 2014 6:39:01

Nebude to tak hrozné. Co se týká domácího videa, tak posun je obrovský. Mám čtyři kamery, VHS, SVHS, DV, HD. Jelikož je to můj další koník, tak s článkem nesouhlasím. Problém je, jak dostat kvalitu na naše TV. Mám ještě prastarou střižnu AVmaster a mohla nabírat AVI až 1,5 Gb za minutu. DVstorm mi hexnul a tam měla firma Canopus vše těžce vymakané, hlavně kodeky.

Akorát je MS ve fotbale, tak to je pastva pro oči :good:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavá fakta ...

Příspěvek od Petr.116 » stř 18. čer 2014 9:22:34

monte22 píše:Nebude to tak hrozné. Co se týká domácího videa, tak posun je obrovský. Mám čtyři kamery, VHS, SVHS, DV, HD. Jelikož je to můj další koník, tak s článkem nesouhlasím. Problém je, jak dostat kvalitu na naše TV. Mám ještě prastarou střižnu AVmaster a mohla nabírat AVI až 1,5 Gb za minutu. DVstorm mi hexnul a tam měla firma Canopus vše těžce vymakané, hlavně kodeky.

Akorát je MS ve fotbale, tak to je pastva pro oči :good:
Tak Canopus je jiná liga ... hardwarové dekodéry jsou na tom vždy líp, než softwarové a tohle Canopus uměl. Je ale pravda, že pan Jech ví, co mluví. Jeho články vyvcházejí z vysoké odborné zkušenosti už roky.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Zajímavá fakta ...

Příspěvek od monte22 » stř 18. čer 2014 13:09:36

Něco takového bych si ale nedovolil napsat. :)

Takže až zase uslyšíte někoho básnit o úžasném fullHD videu, které má mnohem víc detailů naž současné ubohé DVD-Video, můžete se pouze pousmát nad dalším důkazem placebo efektu. Pokud totiž vedle sebe postavíte například 42" fullHD televizi se signálem z Blu-ray a stejně velkou HD televizi s obrazem z kvalitního DVD, téměř nikdo nepozná rozdíl.

Taky se vším zabývám mnoho let a vím o co jde, jenže číst prý o skvělém VirtualDub, nejhorší decoder jaký znám, byl zdarma, tady je to OK. V té době byl třeba MainConcept, placený, jen půl milionu a na něm začínala většina prvních DVD. Vše je složité a velké téma, bylo by toho na stovky hodin psaní. Třeba Avatar se střihal, točil na Linuxu a speciální software stojí miliony, možná stoky milionů. Třeba zapomněl popsat, co se děje v TV a u televize za 11000,- může být pravě obrazová katastrofa. Kdyby jsme chtěli mít studiovou kvalitu, disky by musely mít tebibajty (TB) ....... V dnešní době ještě nereálné.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavá fakta ...

Příspěvek od Petr.116 » stř 18. čer 2014 16:29:55

monte22 píše:Něco takového bych si ale nedovolil napsat. :)

Takže až zase uslyšíte někoho básnit o úžasném fullHD videu, které má mnohem víc detailů naž současné ubohé DVD-Video, můžete se pouze pousmát nad dalším důkazem placebo efektu. Pokud totiž vedle sebe postavíte například 42" fullHD televizi se signálem z Blu-ray a stejně velkou HD televizi s obrazem z kvalitního DVD, téměř nikdo nepozná rozdíl.

Taky se vším zabývám mnoho let a vím o co jde, jenže číst prý o skvělém VirtualDub, nejhorší decoder jaký znám, byl zdarma, tady je to OK. V té době byl třeba MainConcept, placený, jen půl milionu a na něm začínala většina prvních DVD. Vše je složité a velké téma, bylo by toho na stovky hodin psaní. Třeba Avatar se střihal, točil na Linuxu a speciální software stojí miliony, možná stoky milionů. Třeba zapomněl popsat, co se děje v TV a u televize za 11000,- může být pravě obrazová katastrofa. Kdyby jsme chtěli mít studiovou kvalitu, disky by musely mít tebibajty (TB) ....... V dnešní době ještě nereálné.
Souhlas, ale ony všechny ty SW dekodéry byly, jsou a budou a kodecích. Myslím, že Tvůj příklad s VirtualDub nebyl dobrý příklad.
To není v principu dekodér, ale utilita, která neaspiruje na konkurenta plně vybavených střihových programů. A pro svou funkci potřebuje různé filtry. No a pak už je to jen o tom, že jedny jsou zadarmo a jiné placené.
Viz http://www.digilidi.cz/virtualdub-zakla ... idea-navod

BTW: když už chceš používat ty nepoužívané jednotky, tak správně: tebibajt = TiB, terabyte = TB :hahahihi:

Ale svým původních příspěvkem jsem tu nechtěl spustit flamewar ... takže bych to už moc nerozmazával :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Zajímavá fakta ...

Příspěvek od monte22 » čtv 19. čer 2014 6:05:08

Vše je už mnoho let, jen se mi zdá, encoder byl součástí VirtualDub a od stejného autora. Musel se instalovat zvlášť a ze začátku měl jen mpeg1, ještě mám někde jedno CD s videem . Velké plochy s vodou se rozpadaly. Jak jsem psal, vše je už hrozně dávno. TB jsem schválně psal do závorky http://sk.wikipedia.org/wiki/Terabajt. Pak se objevil kodek i pro mpeg2, ale jen na krátkou domu a zas zmizel. Asi autorská práva. Tenkrát stříhat na slabých počítačích byl doslova horor :)

Akorát v sobotu jsem Dvstorma vyhazoval ve sběrném dvoře a bylo mi těžko od žaludku. V roce 2002 jsem vycáloval za něj 70000,-. AVmaster ještě mám, ale ovladače jen pro Windows 95. S ovladači u těchto firem byl problém, kašlali na všechno. Jak přišel nový operační, střižna, nabyla už žádná podpora.

Dnešní, dá se říct DVstorm a opět balík peněz http://syntex.cz/p/storm-3g/c/strihove- ... nterni-sdi

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavá fakta ...

Příspěvek od Petr.116 » čtv 19. čer 2014 8:52:31

monte22 píše:Vše je už mnoho let, jen se mi zdá, encoder byl součástí VirtualDub a od stejného autora. Musel se instalovat zvlášť a ze začátku měl jen mpeg1, ještě mám někde jedno CD s videem . Velké plochy s vodou se rozpadaly. Jak jsem psal, vše je už hrozně dávno. TB jsem schválně psal do závorky http://sk.wikipedia.org/wiki/Terabajt. Pak se objevil kodek i pro mpeg2, ale jen na krátkou domu a zas zmizel. Asi autorská práva. Tenkrát stříhat na slabých počítačích byl doslova horor :)

Akorát v sobotu jsem Dvstorma vyhazoval ve sběrném dvoře a bylo mi těžko od žaludku. V roce 2002 jsem vycáloval za něj 70000,-. AVmaster ještě mám, ale ovladače jen pro Windows 95. S ovladači u těchto firem byl problém, kašlali na všechno. Jak přišel nový operační, střižna, nabyla už žádná podpora.

Dnešní, dá se říct DVstorm a opět balík peněz http://syntex.cz/p/storm-3g/c/strihove- ... nterni-sdi
Jak jsi psal o tom Canopusu - drahý, ale šlape od nich většina věcí. Já tu mám ADVC-55 - kdysi jsem ho kupoval, že budu digitalizovat VHS kazety (záznamy dětí, když byly malé apod.). Přece jen ty HW převodníky jsou o něčem jiném.

Jinak o tom Jechovi - včera jsem si to přečetl ještě jednou a je fakt, že v dost věcech máš pravdu. Má v textu i chyby. Ale taky je fakt, že je to už hodně starý článek. :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“