Panasonic Blue-ray DMP-BDT130EG a staré stroje

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Panasonic Blue-ray DMP-BDT130EG a staré stroje

Příspěvek od Petr.116 » čtv 27. úno 2014 1:35:54

Předesílám, že následující zařízení není STARÝ STROJ (proto to dávám sem do volné diskuse), ale umí to perfektně spolupracovat s těmito zařízeními (téměř Liborova slova).

Jak jsem se zmínil ve vláknu o Liborově tipu na dobrý DAC, tak jako skvělý zdroj pro toto zařízení je výše uvedený multiformátový přehrávač Panasonic. Za ty prachy - já ho koupil v akci za 2.300,- Kč (!) - je to super zařízení.

Umí toho moc:

- Přehrává BD-ROM/RE/-R, DVD-R/-RW/+R/+RW, CD/-R/-RW
- Podpora multimédií (Xvid, MKV, MP3, AAC, WMA, LPCM, FLAC, JPEG a další)
- Přehrávání z domácí sítě pomocí DLNA- Snadné ovládání a multiuživatelský mód, eko
- HDMI, optický výstup, slot pro SD/SDHC/SDXC, 2× USB pro přehrávání z externího HDD (2TB+ z NTFS/FAT32), LAN, wireless LAN ready s DY-WL5, DLNA (DMP&DMR)
- VIERA Connect (sociální sítě Facebook, Twitter, Youtube, hry nebo videa na přání)
- Webový prohlížeč, konverze 2D/3D, BD-Live™
- atd atd.

Ze všeho mne kromě Blue-ray, DVD,CD, MP3 atd. zaujaly hlavně 2 věci:
- FLAC ze všech vstupních médií
- přehrávání v domácí síti (protokol DLNA) ze zdrojů jako NAS servery atd.
- optický digitální výstup

Poslední parametr mi umožní výstup na DAC a z něj šup na LUXMANa a do reproboxů ...

Pár rychlých fotek z části menu obrazovky, která vede k nastavení síťového DLNA kanálu k datům v domácí síti (odpusťte špatnou kvalitu - bylo to rychle ... to žluté světlo na fotkách je odraz lustru ...):





















Jinak jak jsem pochopil z rychlého prolítnutí manuálu, tak pokud se budeme bavit o zvuku:

a) přehrávač je spojen přes HDMI (v něm je zvuk obsažen) s televizí
b) přehrávač má současně vyveden optický digitální kanál, který nás zajímá

Zvuk v HDMI do televize se dá vypnout a pak můžeme nerušeně pracovat s digi signálem zvuku cestou:

Multiformátový přehrávač -> optický kabel TOSLINK -> konverze TOSLINK na KOAX DAC -> DAC -> analog L,R ->LUXMAN

V praxi se ta konverze udělá tak, že se do DAC jednotky přidá vstupní díl TOSLINK, takže DAC bude mít alternativně vstupy: TOSLINK, KOAX a USB
Tím optickým kouskem kabelu zároveň vtipně vyřešíme případné "hádky zemí" mezi zesilovačem a TV+přehrávač ...

Koho by zajímal systém TWONKY MEDIA, který je aktuálně u mne zvolen na NAS miniserveru (sdílení multimediálních dat v síti), má čtení tady http://en.wikipedia.org/wiki/TwonkyMedia_server ...

BTW: asi se mi zase o kousek zešikmí oči : další Japonec do systému ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Panasonic Blue-ray DMP-BDT130EG a staré stroje

Příspěvek od Petr.116 » pát 28. úno 2014 2:44:30

Tak kluci - to nemá chybu ... dnes jsem si natáhl definitivní síťové propojení od switche k Panasonicu a na NAS server přihrál pár dat, většinou z Youtube (MP4 v HD 720 a nějaké v HD 1080).
Pak jsem to pustil z Panasonica --- skvělý obraz i zvuk :music: :good2:
... přece jen to spojení přes HDMI má něco do sebe.

Teď už jen dodělat převodník, aby ten zvuk mohl být co nejlepší a hotovo !
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Panasonic Blue-ray DMP-BDT130EG a staré stroje

Příspěvek od Petr.116 » pát 28. úno 2014 23:46:39

Tak jsem se dnes večer "odměnil" dokončením trasy mezi Panasonicem a audiocentrem. Vedení je nataženo mým oblíbeným kabelem http://www.gme.cz/rg-md-75-p651-245 z německé produkce, který má špičkové parametry:
Koaxialni kabel HELUKABEL, 75 Ohm (RG179), vnější průměr 3 mm lanko, útlum (100 MHz 28 dB/100 m, 200 MHz 41 dB/100 m, 500 MHz 69 dB/100 m, 800 MHz 92 dB/100 m), kapacita 63 pF/m, zkracovací činitel 70%, vhodný pro konektory SMB.
Já ho použil kvůli kvalitnímu stínění z Cu postříbřeného opletení, teflonové izolaci vnitřní i vnější, malé kapacitě a tenkému průměru. Přes délku 8 m na kanál to chodí skvěle a nikterak mi to nezintegrovalo nežádoucí RC konstantou vysoké frekvence.

Zatím je to bez DAC a optického členu (není hotovo) ... tedy výstup z TV Sony Bravia. Ale i tak je zvuk špičkový.

Co jsem zatím poslouchal:

na NAS serveru mám pár záznamů z Youtube (MP4 v HD 1080p), mezi jinými již zmíněný "An evening with Mark Knopfler" v HD (http://www.youtube.com/watch?v=tGlGBIzN2ls) - neuvěřitelný zvuk jeho kytar ...
a další poklady.

Až bude den (a tudíž možná větší hlasitost), chystám se na poslech novinky Black Sabath na Blue Ray formátu (dnes koupeno) http://www.bontonland.cz/black-sabbath- ... -masses-1/

Cituji z Bontonland stránky : "... záznam beznadějně vyprodaných koncertů z 29. dubna a 1. května 2013, kdy Black Sabbath vystoupili v melbournské Rod Laver Areně a započali tak oficiálně svoje světové turné. Fanoušci této britské legendy se tak poprvé mohou těšit na show, ve které jim jejich ikony nabízí nejen své největší hity, ale představují i zbrusu nové skladby z desky “13“… http://www.youtube.com/watch?v=jEJ08MGy ... e=youtu.be"

A pak bych se rád podíval na můj oblíbený film "Poslední mohykán" s perfektním zvukem http://www.bontonland.cz/posledni-mohyk ... tor-s-cut/

Zatím jsem s mojí volbou nového multiformátového přehrávače velice spokojen. :music: :good2:

====================================

Na tomto místě bych strašně moc rád poděkoval všem Vám kamarádům ze Starých strojů, kteří všichni dohromady vlastně stojíte za tím, jak vysoko jsem pozvedl úroveň reprodukce u mne doma. Když o tom přemýšlím - kdyby nebylo všech srazů (korunu tomu nasadil ten minulý - čtvrtý, od toho dne jsem s mou technikou už konečně MUSEL NĚCO UDĚLAT !), neslyšel bych Majovy skvělé "srazovky" (a nevyrobil bych jejich zdařilou mutaci) a další produkty (Luxmana atd.). Taky bych neslyšel a neviděl Jirkův tangenciální Revox a tu perfektní Denonku DL-110 (úžasný kompromis cena vs. kvalita). Atd. atd. - spousty postřehů, rad atd. Velmi mne motivoval i Mirek s jeho špičkovým vybavení ...

Ono to bylo chvílemi až humorné, jak to na sebe navazovalo: kdybych nekoupil L-410, neprodával bych Technicse. Kdybych neprodával Technicse, neseznámil bych se s tím perfektním truhlářem, který mi nastříkal bedny a následnš udělal skelet
audiocentra .... ATD ATD.

No - a tak by se dalo pokračovat. Jsem rád, že naše super parta existuje, že jsou i tyto stránky jako velice operativní komunikační kanál :good2:

Takže kluci : díky všem :potlesk: A těším se do Brna, kde to všechno probereme a zapijeme :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“